Otwarcie konta – to nie takie trudne !

Kilka lat wstecz otwarcie konta wiązało się z koniecznością wizyty w placówce banku i uzupełnieniem szeregu papierów. Każdy miał raczej jedno konto bankowe, dlatego że utworzenie następnego było męczące i do niczego niepotrzebne.

Otwarcie konta

Otwarcie konta bankowego w praktyce

Czasy się zmieniają i aktualnie konto w banku można założyć w krótkim czasie, nie wstając z fotela. Taką możliwość udostępnia otwieranie konta poprzez biometrię, czyli zrobienie fotografii swojej twarzy i dokumentów, a później przesłanie ich do banku w celu weryfikacji.

Konto bankowe przez Internet bez kuriera, otwierane przy pomocy aplikacji mobilnej, będzie aktywne już po kilku minutach od aktywowania aplikacji.

Oferuje to np.: bank Pekao. Nie trzeba ruszać się domu. Bardzo szybko można otworzyć swój rachunek bankowy także dzięki przelewowi weryfikacyjnemu. Ta opcja polega na przelaniu jednego złotego na tworzone konto z własnego rachunku założonego w innym banku.

Wówczas nowy bank otrzymuje potwierdzenie waszych danych osobistych i ma szansę aktywować wasz rachunek. Jeśli wolimy mimo wszystko złożyć własnoręczny podpis, to może do nas przyjechać kurier z umową.

W takim wypadku umawiamy się z nim w dogodnym miejscu, składamy na umowie kilka autografów i gotowe. Kurier sprawdza jeszcze nasze dane z dowodu i jeśli wszystko jest w porządku, to odwozi dokumenty do banku w celu założenia konta.

Konto bankowe przez Internet

Jak widać z czasem coraz prościej otworzyć konto. Każda z podanych metod zapewniają całkowite bezpieczeństwo, a dzięki nim możemy oszczędzić wiele czasu i nerwów.

Każde konto bankowe założone zdalnie możemy również obsługiwać przez Internet. Mamy do dyspozycji serwis internetowy – na stronie internetowej naszego banku, lub aplikację mobilną.

Dzięki kanałom dostępu zdalnego do naszego konta możemy wykonywać operacje przelewu, zlecania płatności, oraz sprawdzanie salda w dowolnym momencie.

Wszystko dzięki nowoczesnej technologii, która już na dobre zagościła w naszym życiu. Dotyczy to również sfery usług bankowych, czy finansowych.

Jak zwykle zachęcamy do zapoznania się również z innymi wpisami na naszym portalu biznesowym. Zapraszamy również do komentowania, i udostępniania naszych treści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *