Najlepsze Lokaty Bankowe

Lokowanie oszczędności na lokacie, pozwoli na to, że wpłacona kwota pozostanie nienaruszona oraz wzbogacona o kwotę pochodzącą z odsetek. Sądzi się zatem, że najlepsze lokaty bankowe to te, których czas deponowania jest dłuższy niż rok. Specjaliści w dziedzinie bankowości i finansów, jasno mówią, że jeśli decydujemy się na oszczędzanie, dzięki lokacie bankowej, należy wybrać tę z długim czasem deponowania. Atrakcyjność lokaty to przede wszystkim wizja realnego pozyskania kapitału – o tym decyduje oprocentowanie lokat, im wyższe, tym większe zyski.

Najlepsze Lokaty Bankowe

Warto przyjrzeć się kilku ofertom, w celu pozyskania niezbędnej wiedzy o ogólnych zasadach zakładania lokat, oraz ich funkcjonowaniu. Najnowsze rankingi, opisują, że najlepsze lokaty długoterminowe dostępne są w Santander Consumer Banku – Zysk+ i Direct+ mają wysokie oprocentowanie lokat w skali roku. Czas deponowania przynajmniej 10 tys. złotych to 15 miesięcy. Łatwo obliczyć, że najlepsze lokaty z tego banku, generują spore zyski netto.

Jakąkolwiek lokatę można otworzyć w oddziale banku, przez telefon czy drogą internetową. Sporym zainteresowaniem cieszą najlepsze lokaty internetowe, wystarczy być w posiadaniu konta internetowego.

Jeśli jednak pragniemy nasze oszczędności ulokować na dłuższy okres, jak 15 miesięcy, warto zwrócić uwagę na oferty takich banków, jak: FM Bank, Getin Bank, Meritum Bank, czy eurobank. Dostępne najlepsze lokaty na 2 i 3 lata, przy kwocie wyjściowej 10 tys. złotych, można zyskać nawet 150 tys. złotych. FM Bank proponuje trzyletnią lokatę WIBOR plus, a oprocentowanie lokat wynosi 1,34% w skali roku (oprocentowanie tej lokaty co kwartał ulega zmianie).

Istotne zauważenia jest to, że oprocentowanie lokat długoterminowych z reguły jest niższe, jak w przypadku lokat krótkoterminowych. Ważne jest także to, by w umowie była informacja, dotycząca tego, czy oprocentowanie lokat ma charakter stały, czy zmienny. Nie należy się jednak zniechęcać, ponieważ jeśli jest obniżka stóp procentowych, to i zwyżka.

Jak wybrać najlepsze lokaty bankowe

Wysokość stopy procentowej zależna jest od wielu czynników, na które składa się światowa sytuacja gospodarcza, ustalenia Rady Polityki Pieniężnej i Narodowego Banku Polskiego, a także samych instytucji bankowych. Jeśli oprocentowanie lokat jest wysokie, to Klient ma pewność zysku. Generalnie, idea lokaty polega na tym, by ulokowane środki pieniężne, wzrosły o odsetki, naliczane przez czas umowy.

Dodatkowo, oprocentowanie lokat zależy od tego, ile zaproponuje bank. Dzięki udzielaniu lokat, dochodzi do obrotu gotówką. W oparciu o przychody i koszty banku instytucje mogą zwiększyć oprocentowanie lokat, lub nieco zmniejszyć. Aby jednak zyskać nowych Klientów, banki starają się, by to ich produkty były atrakcyjne, stąd najlepsze lokaty to takie, których oprocentowanie jest stosunkowo wysokie a czas deponowania z góry ustalony na określony okres.

Zachęcamy do komentowania i udostępniania naszych treści. Więcej informacji finansowych, oraz dodatkowe instrukcje jak wybrać najlepsze lokaty bankowe, znajdziesz na naszym blogu finansowym. Serdecznie zapraszamy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *