Konto bankowe w telefonie

Coraz więcej osób korzysta z Internetu za pośrednictwem nowoczesnych smartfonów. Ponadto bardzo popularne stały się konta bankowe w telefonach komórkowych. Z tego artykułu dowiesz się, jak otworzyć konto bankowe w aplikacji mobilnej.

Konto bankowe w telefonie

Korzystanie z aplikacji bankowości mobilnej to obecnie najlepszy i najszybszy sposób na otwarcie nowego rachunku bankowego. Wszystkie formalności załatwimy w ciągu kilku minut. Nie ma również konieczności podpisywania umowy rachunku bankowego w formie papierowej.

Jak otworzyć konto bankowe na telefonie komórkowym

Prosimy jednak o zapoznanie się z wyceną banku przed rozpoczęciem tworzenia nowego konta. Na polskim rynku działają obecnie dziesiątki banków, więc wybór najlepszej oferty może nie być łatwy. W tym celu warto skorzystać z internetowego porównania kont osobistych udostępnianego na naszej stronie internetowej.

Znajdziesz tam aktualne oferty wielu banków, a także szczegółowe instrukcje i cenniki podstawowych usług. Zwróć uwagę na opłaty za prowadzenie konta i opłaty za korzystanie z karty debetowej. Przeczytaj uważnie gwiazdkę dotyczącą różnych opłat.

Dzięki temu zrozumiesz, jakie warunki należy spełnić, aby Twoje nowe konto bankowe lub karta debetowa wydana do tego konta była bezpłatna. W większości przypadków bank wymaga określonej kwoty miesięcznej płatności lub płatności jedną lub kilkoma kartami. Wszystkie te informacje można również znaleźć w cenniku na stronie internetowej każdego banku.

Utwórz konto w aplikacji mobilnej w kilku krokach

Pierwszym krokiem jest pobranie i zainstalowanie aplikacji mobilnej wybranego banku. Następnie rejestrujesz nowego użytkownika i weryfikujesz swoje dane osobowe. Weryfikacja tożsamości jest niezbędnym krokiem do otwarcia rachunku bankowego w aplikacji mobilnej. Wywodzi się z obowiązujących przepisów w Polsce i innych krajach.

Uwierzytelnianie jest bardzo proste. Obejmuje fotografowanie dowodów osobistych i twarzy osób ubiegających się o rachunki bankowe. Zabroniony system komputerowy porównuje dane w pliku z danymi wprowadzonymi we wniosku.

Ostatnim krokiem jest potwierdzenie chęci podpisania umowy o prowadzenie rachunku bankowego. Zwykle wiąże się to z wprowadzeniem prostego kodu weryfikacyjnego otrzymanego w wiadomości SMS. Numer telefonu podany przy składaniu wniosku będzie w przyszłości wykorzystywany również do autoryzacji przelewów i innych operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *